Co budeme dělat o prázdninách

Pokud by se někdo domníval, že příchodem července upadne divadelní spolek do prázdninové letargie, moc by se mýlil. Právě naopak, po rozdání úloh započíná v souboru kvas. Pro Havelské posvícení konané 9.10 a 1O.10 2010 je potřeba nachystat dvě premiéry.
Pro děti, Čtyři pohádky o drakovi, převést z loutkové do činoherní podoby a pro dospělé diváky nastudovat příběh ze severu, Jak se medvědici stýskalo.
Proces zrodu začíná výrobou a kompletací kulis a rekvizit a to do obou inscenací. Role jsou rozdány už před prázdninami, aby si je členové mohli přibalit do svých dovolenkových batůžků a kufrů, a ve chvilkách dovolenkové nudy se učili svoje texty. Protože úderem 1.9. se musí dát představení jevištní podoba a texty už musí být do značné míry v hlavě.
Již od ledna 9 členů po chvílích pracuje na našem prvním, opravdu velkém divadle, Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo, od Oldřicha Daňka. A protože premiéra má být už v listopadu, bylo nutné přijmout opatření při kterém by se i toto vystoupení dovedlo k nějakému již pevnějšímu tvaru. Odsouhlasili jsme si historicky první výjezd části souboru na konci prázdnin. Snad to je rozhodnutí správné a společnému dílu prospěšné.


Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Monika. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.