Druhý den Radosti

Úvodním překvapením druhého dne Radosti, byl herec a moderátor, Aleš Háma. V úvodní řeči vystoupil jako patron našeho amatérského počínání s přáním, aby si všichni ochotníci užili radost z hraní protože mohou, a ne že musí.
Dopolední program zahájili žáci radotínské ZUŠky a ruskou klasikou, A.P.Čechova, Jubileum. Zavádějící bylo, že představení hrály děti, ale inscenace byla pro dospělé, doufám, že toto nedopatření neodradí diváky od příštích ročníků. Nedorozumění se dá předejít přesným definováním jednotlivých kusů na plakátech: Co, pro koho a jak dlouhé představení si divák kupuje.
Dopoledne uzavíraly Tři boty z Třebotova. Jako živá rtuť, radost, hravost-to byly děti z Třebotova.
Polední pauzu zaplnilo promítání starší tvorby Gaudia. Diváci přestávku vyplnili raději přesunem na oběd a tak si členové Gaudia vzpomínali na to, co už bylo a jak to bylo.
Odpoledne zahájil Knoflík za Slivence. Horor na téma klasické Karkulky byl dílem celého souboru, tak že mu herci určitě rozuměli. Vystoupením uspokojili i doprovázející rodiče a sklidili od nich velký potlesk, a tak to má být.
Po zbytečně dlouhé přestávce vystoupil domácí soubor Gaudium s Tinili vantili. Kainarovy dětské říkanky převedly do dramatické podoby Mirka, Vlasta a Hanka a kdykoliv je uvádějí, vždy si je hodně užívají.
Dnes již velmi známá hra, Hrátky s čertem, sedla jako ulitá DS D3 z KV(divadelnímu souboru D3 z Karlových Varů) Při produkci nezasvěcený divák nepoznal. že hrají amatéři. Vynikající výkon na vysoké úrovni se líbil všem.
Po páté si v Radotíně zahrálo Gaudium svojí Školu žen. Dnes snad už není v Radotíně divák, se zájmem o divadlo, který by toto zpracování příběhů z Dekameronu neviděl.
Večerní finále si užil soubor Rachtámiblatník z Prahy. Čtyři ženy a jeden muž provedli diváky světem žen a mužů v trysku století. Hra Zdeňka Podskalského ve čtyřech příbězích byla velmi pozitivně přijata. Těšíme se na další spolupráci s tímto souborem.
Závěrečné setkání členů Gaudia u jednoho stolu bylo po náročném dni, už jen jako třešnička na dortíku Radosti.


Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Monika. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.