Listopadová premiéra Fausta

26.11.2011 bylo datum s velkým D.
Uváděli jsme na domovské scéně dlouho připravovanou Faustovu svatbu aneb jak je důležité míti stoličku.
Z původního obsazení nám odešli někteří mužští hráči a tak se jaksi vytratil do ztracena nápad s výškovým rozdílem aktérů, ale v názvu již stolička dorovnávající výšku zůstala.
Premiéru zachránil na poslední chvíli nový člen souboru Marek, který se k nám přidal měsíc před premiérou a uchopil roli doktora Kamenického za pačesy.
První uvedení komediálního příběhu o nezkrotné Karolíně a peněz potřebném Faustovy neslo s sebou některé bolístky, bez kterých by amatérské divadlo bylo nuda. Tak se stalo, že místo střelby z pistole se ozvalo kohoutí kokrhání, neposlušné jablíčko se zakutálelo až mezi diváky(naštěstí bylo vráceno a mohlo se s ním hrát dál). Nápovědu bylo slyšet až do poslední řady, oponu s pozadím nikdo nevyměnil. Drbna Hájková sbírala ze země co mělo zůstat ležet…
Naštěstí shovívaví diváci nám drobné nedodělky odpustili a odměnili hru velkým potleskem.
Samozřejmě se dostavila i kritika, která nám potvrdila, že závěrečné scény ještě nejsou hotové a vyladěné a nespokojenost patřila i samotné pointě celého příběhu.
Doufejme, že se nám do 10.12. podaří druhou polovinu hry ještě učesat a doladit a novým divákům přineseme příběh vyladěný jako bonbónek.


Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Monika. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.