Po třetí po Radosti

V pátek večer před prvním představením mohl divák nahlédnutím do Radostníku zjistit, že může během přehlídky uvidět deset představení.
Dva soubory se prezentovaly již v pátek 13.5. večer.
Zahajoval dramatický obor ZUŠ, Radotínský trhák se třemi Dialogy od W.Shakespeara. Ani pátek třináctého, neovlivnil mladé herce. Odvedli velice kultivovaně klasické téma, které rozhodně napatří mezi jednoduchou dramatickou literaturu.
S celovečerní hrou, Hotel mezi dvěma světy přijel amatérský soubor z Prahy 8 „Rachtámiblatník“. Zvolené téma, ale hlavně provedení, byl neopakovatelný zážitek. Ještě druhý den přehlídky jsme si vybavovali dojmy z předešlého večera a chválili a chválili.
Druhý den přehlídky měl slavnostní zahájení. Jako patroni letošního ročníku přišli manželé Čechovi a popřáli všem zúčastněným hodně úspěchů a radosti.
Dopoledne otevírala profesionální dvojce M. Zimová a M. Matejka s pohádkou Kvak a Žbluňk jsou kamarádi.
Dále vystoupily Tři boty z Třebotovské ZŠ s pohádkami, Šel jsem jednou z Kordoby…Děti byly hravé, radostné, a celé představení naprosto osvěžující, jak dokážou způsobit jen malé děti.
Novinkou přehlídky se stal profesionální soubor z Litvy Teatriukas. Představení ve kterém slova nebyla na nejdůležitějším místě. Barevnost, hravost, pantomima, veselá hudba a zpěv to vše učinilo toto zahraniční představení nezapomenutelným zážitkem.
Odpoledne zahajovalo opět profesionální divadlo pro dva herce Anička a letadýlko s pohádkou Království. Před tímto představením si děti mohly chvíli kreslit a jejich snaha byla v jednom případě oceněna CD s nahraným představením.
Po šestnácté hodině přichází na scénu DS Gaudium, tedy domácí divadlo, s pohádkou V. Pilařové, Pohádky z pruhované peřinky. Představení bohaté na písničky, které svou rytmikou strhly děti k tleskání během hry. Zvířátka vystupující ve hře se dětem líbila natolik, že po představení se za nimi hrnuly ještě i za scénu a hrozilo jejich poškození.
Barevnou hravou pohádku vystřídal „Baron Prášil“ v podání TOY MACHINE.
Po osmnácté hodině začíná blok pro dospělé divadelním souborem Gaudium s jednoaktovou hrou Popelnice z pera V. Pilařové. Toto prověřené představení zjevně potěšilo diváky, ale i představitelky dvou bezdomovkyň na scéně. I v opakovaném představení dokáží jedna druhou ještě překvapit.
Závěr Radotínské Radosti patřil DS Křoví pod vedením Dany Radové t.č. vedoucí kulturního střediska U Koruny. Soubor uvedl hru Víkend, od I. Krause.
Za pozornost rozhodně stála hudební složka představení, protože se živým orchestrem u amatérů se často divák nepotká.
Celou přehlídkou diváky i hosty provázela členka divadla Gaudium Mirka Stehlíková, která se této role ujala již po třetí a též se na jejím uspořádání valnou měrou podílí, za což jí patří veliký dík. Divadlo v Radotíně žije!


Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Monika. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.