Svoboda nad Úpou

Svoboda nad Úpou soustředění 26.8.-28.8.2011
Možná se stane hezkou tradicí si s divadlem jednou ročně na konci prázdnin vyrazit mimo domovská prkna. Tak jako loni, jsme i letos poslední víkend v srpnu věnovali divadlu.
Ve Svobodě nad Úpou, kde jsme loni pilně trénovali „Ošklivou“ jsme jí letos uvedli v obnovené premiéře. Po pečlivém studování povětrnostní situace, jsme se rozhodli provést vystoupení v jídelně Domova důchodců a nikoliv pod širým nebem na parkovišti tamtéž. Hned po zahájení hry se ukázalo, že naše rozhodnutí bylo prozíravé. Po prudkých vedrech se spustil opravdu velký liják a prudce se ochladilo, ale pouze venku. V sále se udržovalo horko jednak díky poněkud menšímu prostoru a za druhé díky osvětlovací technice. Pod světly z aktérů lilo jako z konve. I jedné divačce se z horka a vydýchaného vzduchu udělalo poněkud nevolno. Bohužel tato babička odešla a neshlédla představení do konce. Přesto nepočetné publikum reagovalo naprosto bezprostředně. Ve stísněném prostoru s diváky až u první rekvizity, jsme se zhostili všech čtyř příběhů hladce a jen s malými kolizemi. Tony bouchal do stolu až babičky nadskakovaly, Vladimír prorazil pěstí desku klekátka, Madlenka letěla na zem, jako neřízená střela. A Vladimírův ústup před královnou, komentovaly babičky slovy:“Kdo uteče, ten vyhraje“.
Díky ostatním členům souboru jsme měli rychle sbaleno a hladce se přesunuli zpět do apartmánů Revis, který nám byl dočasným domovem.
Oba večery jsme utužovali velmi dbale kolektiv u pohárku chutného moku při zvuku kytar a zpěvu. Letošní setkání divadelníků obohatili i někteří partneři členek souboru a ukázalo se, že mnozí by mohli bez problémů být spolku prospěšní i jinak, než tím, že nám drží palce.
Neděle od dopoledne až do odjezdu byla zasvěcena intenzivní přípravě nové hry Jak se medvědici stýskalo. Díky téměř stoprocentní účasti všech aktérek jsme se hrou značně pohnuli. K jejímu uvedení dojde již v říjnu na Havelském posvícení v Radotíně. Po premiéře uvidíme, jestli naše příprava byla dostatečná.


Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Monika. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.