Závěry ze soutěžních klání

Jak s námi pracoval profesionální režisér

Naše účast na soutěžní přehlídce v Horních Počernicích přinesla kromě přínosných připomínek i jedno konkrétní opatření. Jeden z porotců, pan Jaroslav Kodeš, po shlédnutí našeho vystoupení nabídl našemu souboru, že by nám pomohl s režií.
Ve dnech 6.6. a 7.6.2011 za námi dojel na naší mateřskou scénu do Koruny a začal pitvat naše nacvičené vystoupení. Nesmlouvavému rozboru se nejprve podrobil příběh Uherský. V limitu čtyř hodin, nás režisér posunoval, popoháněl, vracel a zase popoháněl po jevišti do úplného vysílení na obou stranách.
S některými našimi osobnostními vlastnostmi se asi nedá hnout bez dlouhodobějšího tréninku. Některé připomínky jsme přijaly bez výhrad.
Vlasta i Vladimír nasávali připomínky všemi póry, něco se podařilo pochopit ihned, něco potřebuje čas.
Druhý večer byl na pořadu příběh Anglický. Protože Mirka toužila mít všechno naprosto přesně, rozpitvali s Vladimírem svůj příběh do takových detailů, že se během čtyř hodin usilovné práce neobrali konce.
V každém případě bylo setkání s profesionálem přínosem. Ukázalo nám, že jiný pohled než ženský může dát inscenaci úplně jiný rozměr. Že není třeba se až úzkostně držet dobových reálií a že i v historickém příběhu musí pulzovat člověčenství, city a pocity.

Malá letní Kaškova Zbraslav

Dne 18.6. 2011se konala na Zbraslavi soutěžní přehlídka jednoaktových her. Do tohoto setkání amatérských divadelníků jsme se přihlásili s autorskou jednoaktovkou POPELNICE.
Mezi pěti předvedenými aktovkami se ta naše zcela určitě neztratila. Více než našemu hereckému ztvárnění se porota věnovala námětu. Hodnocení bylo inspirující a přineslo opět mnoho podnětů na zlepšení dramatičnosti, prohloubení charakterů postav, zvětšení konfliktních situací, aby hra byla pro diváka ještě zajímavější. Tak pokud Popelnici už neodložíme do depozitu, tak Mařenka a Boženka v podání Mirky a Vlasty se dočkají ještě propracovanější podoby.


Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Monika. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.