Zpěvy sladké Francie- říjen 2007

Od samého vzniku spolku v nás doutnala touha zahrát si něco pro dospělé. Jak se lze dočíst jinde, v této době jsme měli jediného muže činoherce a s tím se opravdu mnoho nedá dělat. Připadli jsme na myšlenku využít to co máme. Různé typy loutek které zajistí vždy jinou mužskou tvář, mluvič stačí jeden. Tak jsme dali vzniknout dramatizaci písní Vandroval malíř, Lombardská paní, Lovecká a Robinet. Někde byly loutky válcové, někde marionety nebo čistá činohra. A tak jsme si nasadili laťku. Některé členky si užiliy poprvé zpěvu na veřejnosti, ač vůbec netušily, že jsou toho schopné, náhodně se k souboru přidala s akodreonem Majda Brončková, která chtěla zkusit jaké to je. A zůstala. Po premiérovém vystoupení na Havelském posícení, nám stouplo sebevědomí a posílila se v nás snaha pro dospělé hrát znovu.
Zpěvy sladké Francie se dočkaly opakování opět v Žertovic špejcharu tentokrát jako dárek pro dospělé na mikulášském vystoupení 2.12.2007


Příspěvek byl publikován v rubrice Hry a jeho autorem je Monika. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.