Radotínská Radost 2012

Čtvrtá Radotínská Radost 11.5.-12.5. 2012

Nejvíce práce, jednání a nervů měla s přípravou Radosti opět Mirka. Jednání se soubory, sestavení časového harmonogramu přehlídky spolu s vyladěním mezičasů na přestavby, přípravu dětské výtvarné dílničky, předložení podkladů pro Radostník. O dekorace se postarala Vlasta s Janou N. Hladké fungování občerstvení zvládla Hanka s Majdou. Aby měla děvčata co prodávat ,obětavá Helenka s Janou napekly mnoho plechů skvělého pečiva slané i sladké chuti. Mnoho nedoceněných hodin práce odvel tichý a nenápadný technik Pavel, který mnoho hodin dopředu ladil zvuk a seřizoval světla a byl nápomocen výzdobě. Pokladnu obstarávala Jana N. Z výčtu je vidět, že nabyté zkušenosti z předešlých ročníků už umíme zhodnotit a šlapeme jako dobře promazaný stroj.

Téma letošní přehlídky bylo „vzhůru do oblak“. Diváci byli unášeni na oblacích fantazie a nadšení, všech zúčastněných amatérů.

K lítosti všech se z rodinných důvodů nemohl dostavit patron přehlídky pan Luděk Munzar. Jeho nepřítomnost omluvil starosta Mgr. Karel Hanzlík na úvod přehlídky před pátečním večerním představením.

Koho po přehlídce vyzdvihnout a pochválit? Všechny. Letos se podařilo udržet přehlídku ve zcela amatérském duchu. Jedinou výjimkou bylo divadélko Kůzle z Kozojed s pohádkou Na kole i přes pole. Původně plánované představení amatérského divadla Koza se nepodařilo dovézt pro časovou zaneprázdněnost některých členů. Proto jejich vedoucí, manželé Pokorní, kteří jsou profesionály, vyplnili nasmlouvaný čas svou pohádkou pro nejmenší diváky. Je jen veliká škoda, že právě těch nejmenších bylo v hledišti opravdu málo.

S diváckou účastí, nebo přesněji neúčastí se potýkala celá přehlídka. Je pravda, že žádný soubor nehrál do prázdného hlediště, ale již jsme zažili lepší účast.


Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Monika. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.