Svobada na Úpou, soustředění 2012

Nedílnou součástí práce v souboru je i získávání příležitostí předvést divadlo co nejvíce veřejnosti. Pro letošní rok zajistila Mirka hostování ve Svobodě na Úpou. V tomto městě jsme hráli již loni,v Domově pro seniory, letos nám poskytla azyl diskotéka Deprese. Do Svobody jsme přivezli dvě představení. Odpoledne pro děti pohádku Kočičí rebelie a večerní představení pro dospělé Faustova svatba.
Diskotéka není zrovna ideální divadelní prostor, od tohoto se též odvíjelo vytýčení jeviště. Boxy vyzývající k posezení menších skupin hostů neumožňují postavit hlediště, ze všech úhlů pohledu stojí divákovi něco v cestě. Odpoledne přišlo na pohádku asi jedenáct dětí, které se snadno vměstnaly do jednoho boxu proti kterému jsme postavili scénu. Kočičí rebelii jsme odehráli na „pětníku“. Děti seděly jako přišité a jen a jen zíraly. Možná takhle z blízka viděli opravdu divadlo poprvé.
Na Fausta jsme museli prostor přeci jenom zvětšit, použili jsme pouze jedno zavěšené pozadí. Zvukové efekty ovládala od mixážního pultu Alžběta (výborně, na první dobrou). Diváci si dali k představení večeři, sklenku vína či pivečka a rázem byli na divadlo pozitivně naladěni. Hrubým odhadem nás vidělo asi třicet místních plus naši rodinní příslušníci kteří nás na této pouti doprovázeli.
Před komorním počtem diváků se předvedl v nejlepším světle a bez trémy Marek, Tony našel správnou polohu ve druhém dějství a představení běželo jako na drátkách.
Představení se mohlo konat pouze za nemalých obětí. Jakuba přivezli rodiče z tábora, Radek si odskočil z Prahy mezi dvěma pracovními směnami, Katka přijela obětavě odehrát svých pár vět při přestupu mezi odlety na dovolenou, Andrea si odskočila z chalupy, kde byla na dovolené. Alenka dokonce přivezla svojí maminku, aby jí pohlídala synka v době našeho vystoupení a přijely do Svobody právě jenom kvůli pohádce, ostatních radovánek se ani neúčastnila. Všem jmenovaným i všem nejmenovaným patří dík. Faust byl opravdu velmi vydařený.
Dva společné večery protažené do časného rána nám zase umožnily upevňovat přátelské vazby v souboru.
Nedělní dopoledne jsme zasvětili práci na připravovaných Zpěvech sladké Francie.
24.8-26.8. byl pro všechny postě velmi vydařený víkend.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Monika. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.