Pátý ročník Radotínské radosti 2013

V pátém roce Radotínské radosti jsme se pokusili přilákat na amatérské divadlo co nejvíce diváků. Přehlídku jsme přeložili z května na duben, zrušili dopolední představení jako málo navštěvovaná a všechna představení včetně dětských, jsme zahajovali odpoledne od 15,00 hodin. Tak se stalo, že se celá přehlídka rozložila do tří večerů a dvou odpolední. Radosti se zúčastnilo sedm souborů z toho jeden profesionální.

Radotínská radost měla motto „cukrátková“. Každé představení byl jeden rozbalený bonbon s různou příchutí. Tak jsme viděli šťavnaté komedie i hořkomandlově laděná dramata. Jediným kyselým bonbonem bylo zrušení představení Radotínského trháku.Vyslovenou pochoutkou pro oči bylo vystoupení dětského souboru Tři boty ze ZŠ Třebotov, Nu vót!

Další novinkou letošního ročníku bylo využití Klubové scény pro komorní představení divadelního spolku Křoví z Líšnice, Na útěku. Hra pro dvě herečky zcela vyplnila malinké jeviště v klubu. Kontakt s divákem byl téměř na dotek.

Také v propagaci celé akce došlo k novinkám. Díky člence souboru, která pracuje v roznáškové službě reklamních letáků se program Radosti dostal zhruba do 500 domácností. KS vyrobilo stojany s programem na frekventovaná místa v obci, plakáty vysely na všech plakátovacích plochách v obci. Tradičně vyšel program v Novinách Prahy 16 a v Našem regionu. Zájemci si mohli program stáhnout z webových stránek obce.Přes veškerou propagační snahu organizátorů přišel téměř totožný počet diváků jako v minulém ročníku. Zdá se, že na amatérské divadlo  v Radotíně chodí opravdu jen nejvěrnější diváci a širší veřejnost je nezlomná. Je to veliká škoda, protože účinkující divadla předvádí velice hodnotné hry v téměř profesionálním provedení.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Monika. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.