Mikulášké „turné“

Mikulášské turné 2014

Nejvíce pořadů za krátký časový úsek odehrajeme vždy v adventním čase. Naši pravidelní odběratelé chtějí vždy představení u příležitosti Mikuláše či adventu.
Protože po Staropražském jarmarku došlo k útlumu činnosti z důvodu únavy, studijních a rodinných povinností , na naplnění našich závazků jsme zvolili představení s menším obsazením.
Velice dobře se uplatňuje pohádka O velblouďátku v provedení Helenka a Vlasta a v premiéře pohádka O Palečkovi. Novinku jsme uvedli 29.11. v Sokole V. Chuchle. Rolí se chopili Marek a Katka, která jak se ukázalo v nasmlouvaný termín nemohla a tak roli maminky zalternovala Monika.
V Chuchli se hraje vždycky dobře. U velblouďátka nám vypadlo kousek textu a pár slov z písničky a u Palečka se pro změnu dala do pohybu scéna, kterou Marek zachraňoval na poslední chvíli.

Pozornost dětí vydržela po celou dobu a Palečka nakonec třikrát diváci vytleskali.

3.12. následovalo vystoupení v MŠ v Lochkově, kde čekal plný sál dětí a rodičů na pohádku a příchod Mikuláše. Helenka s Vlastou si Velblouďátko dokonale užily a po rychlém převleku za Mikuláše (Vlasta) absolvovaly i nadílku se čtením hříchů a pochval. Čert (Jana) si užil novou paruku a vypadal s novými vidlemi vlídněji. Vtipně glosoval dětské prohřešky. Anděla si zahrála Mirka, která celou akci pravidelně organizuje.

Vánoční čtení v Klubu
4.12. jsme splnili další závazek naší domovské scéně v podobě Vánočního čtení a zpívání.
Pět úsměvných vánočních příběhů, osm méně známých koled a propojující text o vánočních zvycích zapojil jedenáct členů do vlídného pořadu pro 24 hostů.
Příběhy gradovaly až k veselému smíchu díky osobitému podání povídky, kterou četl Vladimír (náš hostující člen).
Představení jsme korunovali konzumací vánočky, vanilkových rohlíčků a vaječného likéru vše z domácích dílen našich členek.
Dvojité vystoupení 6.12.

Na sobotu 6.12. jsem měli smlouvu na dvě představení. Do Městské knihovny na Smíchově a do Koruny.

Protože honorář do knihovny byl víc než štědrý, rozhodli jsme se pro uvedení tří pohádek místo slíbených dvou.
Začali jsme Velblouďátkem, následovaly dvě koledy.
Marek s Mončou připravili scénu na Palečka. Marek byl velmi hlasově indisponován, přesto se diváci pobavili. Kulisy tentokrát vydržely, nic se nepokazilo.
Následovaly další dvě koledy a malá pohádka O Špinavém prasátku.
Přesto, že celkově představení trvalo 55 minut vydržely všechny děti udržet pozornost. Blok pohádek jsme zakončili koledou.
Odpoledne jsme měli na starost Mikulášské vystoupení v KS U Koruny.
Hrál se pouze Paleček, ovšem následovala výtvarná dílna a souběžně s ní nadílka.
Mikuláš s doprovodem, byli umístěni za oponou, za kterou dítě v doprovodu rodiče muselo vstoupit. Po přečtení hříchů a pochval Mikuláš každého odměnil. Ty děti, ,kterým rodiče nepřinesly dárek si v klidu tvořily postavičky a malovaly omalovánky. Nikdo se nebál, všichni byli spokojeni. Pouze pěvecký výkon Katky, která se konečně dočkala své premiéry se nedočkal pochvaly. Katce se nepodařilo uchopit tóninu a oslabený Marek ji prostě nedokázal usměrnit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Monika. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.