Čarodějnice v knihovně a v Chuchli

Po úspěšné premiéře pohádky Hlavně nečaruj aneb kniha kouzel fuč… jsme uvedli první reprízu v Městské knihovně na Smíchově. Pro tato vystoupení je tradiční sobota (tentokrát 25.4.2015) dopoledne. Když všichni toužebně vyhlíží jaro, my se obracíme k obloze pro trochu deště, protože jedině tak přijdou rodiče s dětmi do divadla, jinak poslechnou jarní vlání a vyrazí všichni do přírody. Bylo hezky což se odrazilo hodně na účasti, dohromady asi 30 diváků. Dlužno podotknout, že rodiče vyslyšeli výzvu z plakátu, že pohádka je pro starší děti a dostavila se patřičná věková kategorie. Při vystoupení jsme nemohli využít ani kouřové efekty (požární hlásiče v knihovně) ani hru světel(nestandardní prostor pro divadlo). Museli jsem si vystačit s vlastními výrazovými prostředky. Plné nasazení kazila tři děvčátka, která bez ostychu lezla neukázněně až za kulisy a bránila pohybu herců na jevišti. Doprovázejícího tatínka to nijak nevzrušovalo a setrvale se povaloval po polštářích určených dětem k  sezení. Po dlouhé době se nám hrálo v knihovně špatně.

Ve stejný den byla ještě jedna repríza v RC ve Velké Chuchli. Zde bylo ještě o polovinu méně diváků něž ráno v knihovně. Ale hrálo se podstatně lépe. Diváci se neváleli, ale soustředili se, reagovali i  bavili. Kouř nám pěkně čmoudil a jeviště bylo alespoň pevně nasvícené. Odezva byla pozitivní a pozdrav Čáru zdar!!! se uchytil nejen v našem spolku.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Jan. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.