Pohádky, které hrajeme v roce 2016

Po personálních změnách v souboru muselo nutně dojít též ke seškrtání repertoáru.

Zůstává Klubíčko pohádek pro nejmenší- O Palečkovi, O velblouďátku, a O špinavém prasátku.- Soubor tří pohádek, které mohou stát i samostatně jako 15-20 minutové drobnosti pro nejmenší děti ve věku od dvou let.

Pohádka Kateřiny Lužné, Hlavě nečaruj aneb Kniha kouzel fuč ( oceněná na POPADu 2016.)- Pohádka pro starší děti od šesti let výše. Pojednává o dvou mladých čarodějnicích,které zanedbávají své povinnosti strašit ve starém hradu. Věci do pořádku má uvést inspekční cesta dvou zkušených čarodějnic z ústředí, do všeho se přimíchají dva smrtelníci a podivné strašidlo Bludimír. Střídání komických situací nejen že děti neděsí, ale vyvolávají smích.

9.4. 2016 proběhne premiéra pohádky Kašpárkův svět z pera Vlasta Pilařové Text byl původně napsán pro loutky, ale již s jeho nácvikem toužili mnozí členové, zahrát si pohádku jako činohru. Letos pro ní dozrál čas. Kašpárka vytrhne z nudy královské hlášení o zmizení princezny Agláty. Na své pouti za její záchranou musí překonat Kašpárek ježibabu, vodníka, čerta, draka i názory svojí Kalupinky. Pohádka je určená zejména pro předškolní věk.

Naším dalším cílem pro letošní rok je komedie pro dospělé Pokoj s tchyněmi od Jakuba Kolára. Hrdinka příběhu má celkem tři matky, jednu vlastní a dvě macechy. Jak jejich nečekaný příjezd zatočí s mladou domácností nabízí autor ve vtipných dialozích a komických situacích.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hry a jeho autorem je Vlasta. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.